Prezident Miloš Zeman a celý jeho tým přespává při návštěvě Zlínského kraje v penzionu Malovaný, který patří jeho vlastnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. Server IHNED.cz se ve čtvrtek pokoušel zjistit, kolik ubytování pro šestičlennou delegaci stojí. Hrad to ale odmítl prozradit.

"Já to samozřejmě tuším, ale myslím si, že je úplně zbytečné, aby se to někam psalo, ne?" řekl pouze kancléř Mynář a odkázal na Zlínský kraj, který ubytování zajistil.

Mluvčí kraje ale odmítla poskytnout informace o ubytování prezidenta s tím, že vše prý řekne mluvčí Kanceláře prezidenta republiky. Ta ale redakci odkázala zpět na Zlínský kraj.

Mlčení prolomil až ve čtvrtek večer sám kancléř Mynář. Na otázky IHNED.cz ale odpověděl jen částečně a navíc přes jiné médium.

"Vážený pane redaktore, cena je 850 Kč včetně snídaně. Myslím, že je to slušná cena a hlavně standardní. Ale to jste si mohl zjistit, kdybyste nebyl líný, sám," vzkázal přes server ParlamentniListy.cz.

Otázku, kolik na prezidentově návštěvě vydělal, už ale nevysvětlil.

Jak vyplývá z internetových stránek penzionu, cenu 850 korun platí člověk, který bydlí sám ve dvoulůžkovém pokoji kategorie B. Pokoje tohoto typu mají k dispozici lůžkoviny, osušky, ručníky a televizi. Naopak Zemanovi chybí lednice, varná konvice a fén, toto vybavení mají totiž jen pokoje typu A.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se