Místopředseda ODS a exministr životního prostředí Tomáš Chalupa po říjnových volbách ve sněmovně nezasedne. Poté, co prohrál přímý souboj s bývalým primátorem Bohuslavem Svobodou na jednání pražské ODS, se definitivně rozhodl, že kandidovat nebude.

"Všichni by chtěli chalupu v jižních Čechách, Chalupa zůstává v Praze. To platí i pro úvahy o jiných regionech," vyloučil pro server IHNED.cz jakoukoliv kandidaturu.

Přitom ještě před dvěma týdny byl plný odhodlání. "Já jsem poměrně známý politik, zcela určitě se budu o místo na kandidátce ucházet," řekl reportérce IHNED.cz při jednání o rozpuštění sněmovny. Tu opouštěl s tříletou zkušeností poslance a po dvou letech v čele ministerstva životního prostředí.

Chalupovy ambice ale narazily na úterním regionálním sněmu pražské ODS. Z hlasování o složení pražské kandidátky se stal souboj Chalupa vs Svoboda, a tím i mezi křídly, která ve straně reprezentují.

Chalupa se totiž rozhodl odmítnout kandidátku, kterou na sněm přinesl současný šéf pražské ODS Svoboda, a navrhl vlastní seznam. Zatímco na tom Svobodově úplně chyběl Chalupa, na Chalupově zase Svoboda.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se