Vedení KSČM schválilo program a kandidátky pro předčasné volby do sněmovny. Novinářům to řekl předseda strany Vojtěch Filip, který povede kandidátku v Jihočeském kraji.

Komunisté představili i další kandidáty v nejvíce sledovaných regionech. V Praze kandidátku povede dosavadní poslankyně Marta Semelová, přednost dostala před místopředsedou strany Jiřím Dolejšem.

Vedení také změnilo pořadí na kandidátce v Jihomoravském kraji, někdejší předseda Miroslav Grebeníček bude na druhém místě za Vojtěchem Adamem. Grebeníček přitom před časem uvedl, že už nechce kandidovat a krajská organizace jej nominovala až na deváté místo.

Grebeníček tak posílí sestavu KSČM v kraji, kde se čeká zřejmě nejtvrdší souboj. Za ČSSD tam kandiduje předseda Bohuslav Sobotka, první místopředseda Michal Hašek i předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc. ODS tam nasadí nestranického odborníka a exministra školství Petr Fiala.

Komunisté by v případě volebního úspěchu chtěli prosadit vyhlášení referenda k církevním restitucím, zákon o majetkových přiznáních pro všechny občany nad určitou výši hodnoty majetku či větší zveřejňování informací o majetkových poměrech politiků, veřejných činitelů a úředníků.

Zaměřit se komunisté chtějí také na snižování počtu nezaměstnaných posílením exportu a koupěschopné poptávky.

K tradičním voličům KSČM patří spíše starší lidé. Filip se domnívá, že strana může svým programem oslovit i mladé lidi a rodiny s malými dětmi.