Z více než šesti set tramvajových zastávek v celé Praze je jen 66 bezbariérově přístupných, z dalších zhruba 250 se handicapovaní do tramvají bez cizí pomoci nedostanou vůbec.
Na problém upozorňuje občanské sdružení Asistence, které v úterý uspořádalo už třetí průvod lidí se zdravotním postižením, jejich asistentů a dalších dobrovolníků. Průvod s hudbou prošel kolem špatně přístupných zastávek v Nuslích, mezi Bruselskou a Ostrčilovým náměstím.
Jak se po Praze cestuje handicapovaným lidem a nejen jim snadno zjistíte v interaktivní mapě, kterou připravil data tým IHNED.cz v souvislosti s porovnáním dopadu změn v jízdním řádu pražského dopravního podniku.
"Dle platných norem je 66 zastávek bezbariérově přístupných, 319 částečně přístupných a 245 nepřístupných. Z tohoto počtu je zhruba 50 s výstupem do vozovky, řidiči nízkopodlažních tramvají tu nemají dovoleno vysunout plošinu, protože to neumožňuje výškový rozdíl mezi úrovní vozovky a tramvaje," říká k problému šéf sdružení Erik Čipera.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.