Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) kvůli natáčení hollywoodského filmu od 23. do 25. srpna v pozdních večerních a časných ranních hodinách omezí přepravu na metru B, a to ve stanici Anděl a v úseku Smíchovské nádraží-Florenc.

"Natáčet se bude v uvedených dnech, to znamená z pátku na sobotu a ze soboty na neděli od 22:00 do 8:00 hodin. V tuto dobu bude vyloučen úsek metra Smíchovské nádraží-Florenc. Poté mezi 8:00 a 10:00 hodinou ranní bude metro tento víkend stanicí Anděl pouze projíždět," uvedl Vorlíček.

Štáb producenta Ridleyho Scotta prý původně žádal o natáčení i na lince C. "Nechtěli jsme však cestující tolik zatěžovat. Proto byla zvolena jen trasa B a předposlední prázdninový víkend, kdy je v Praze nejméně lidí," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel DPP Milan Křístek. V době výluky bude podle něj zajištěna náhradní doprava.

Američtí filmaři natáčejí na několika místech v Praze i v České republice. Snímek s názvem Child 44 vzniká podle bestselleru anglického spisovatele Toma Roba Smithe a odehrává se ve 30. až 60. letech v Rusku.

Jeho režisérem je Daniel Espinosa, producentem slavný režisér Ridley Scott. Podle fondu české kinematografie tu američtí filmaři utratí přibližně půl miliardy korun. Od konce června natáčeli na Kladně, pracovali i v bývalém vojenském prostoru Ralsko či ve studiích na Barrandově.

"Zavázali se, že Dopravnímu podniku uhradí ušlý zisk, náklady spojené s náhradní tramvajovou dopravou a výdaje na výrobu informačních nosičů, které cestující upozorní na přerušení přepravy na lince B," dodal Vorlíček.

Praha se zviditelní

Podle Davida Minkovského ze společnosti Stillking Films, která natáčení v Česku organizačně zajišťuje, všechny světové metropole vědí, že zájem filmařů je skvělou příležitostí pro jejich propagaci.

"Dopravní podniky v Londýně, New Yorku a Paříži mají dokonce specializovaná oddělení, která zajišťují natáčení v metru. Tom Cruise nedávno zastavil kompletní provoz na Trafalgarském náměstí, britští piloti RAF autorům filmu Edge of Tomorrow půjčili vrtulník, ve kterém na této ikoně Londýna přistál," uvedl.

Snímek Child 44 má podle něj rozpočet 940 milionů korun, z čehož přibližně půl miliardy získají čeští výrobci a poskytovatelé služeb.

Ve filmu hrají Tom Hardy, známý například z filmů Batman nebo Černý jestřáb sestřelen, švédská herečka Noomi Rapaceová, která hrála ve snímku Sherlock Holmes - Hra stínů nebo v trilogii severských detektivek Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda.

Mezi další hvězdy snímku patří Gary Oldman a Philip Seymour Hoffman.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist