Když v květnu přišel Bohuslav Svoboda o post pražského primátora, jeho kritici uvnitř ODS měli navrch. Minulý týden ale dosáhl šéf strany v hlavním městě cenného vítězství: širší vedení občanských demokratů vyloučilo ze svých řad vlivného podnikatele a Svobodova oponenta Tomáše Hrdličku. Mimo jiné kvůli tomu, jak se v médiích vyjadřoval o některých čelných politicích ODS. O exprimátorovi, architektovi Hrdličkova vyhazovu, se navíc začalo hovořit jako o jednom z politiků, kteří mají ODS pomoct nahoru v předčasných volbách.

HN: Považujete vyloučení Tomáše Hrdličky za své vítězství?

To není vítězství moje, převážila skupina, která bojuje za otevřenou konzervativní politiku, za to, že lidé, kteří dělají politiku, musí být lidé důvěryhodní.

HN: Dobře, ale čekal jste, že výkonná rada Hrdličku vyloučí? Sám jste předem říkal, že to bude složité.

Složitost je v tom, že stanovy jsou v těchto otázkách velmi svérázné. Je jednoduché někoho vyloučit, když provede trestný čin. Toto bylo ale rozhodování, které má v sobě ryze politický charakter. To, co Tomáš Hrdlička dělá, je poškozování dobrého jména ODS, pomlouvání jejích lídrů. Přitom zůstává skryt a nenese za to odpovědnost.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se