Spolupráci na potopení stojedničky oba odmítají. Necelých 24 hodin po hlasování se ale překvapivě shodli na tom, že za Klause a Topolánka bylo v ODS lépe.

Poslanec Jan Florián a šedá eminence občanských demokratů Tomáš Hrdlička, který měl stát za jeho odchodem z hlasování, spolupráci popírají. Notují si ale v nostalgii po starých pravicových časech.

"ODS se pod vedením Petra Nečase stala nedemokratickou stranou, popírající ideové názory členské základny, začala zavádět diktaturní praktiky. Děkuji Václavu Klausovi a Mirkovi Topolánkovi za báječná léta ve staré dobré ODS,“ napsal na svůj facebookový profil nyní již nezařazený poslanec a zastupitel Prahy 10 Jan Florián.

Pro server Lidovky.cz vyjádřil podobnou tužbu i Hrdlička. „Přál bych si, aby se ODS vrátila do podoby, v jaké byla před rokem 2010, než jsme si začali hrát na 'čisté' a 'nečisté'. Když ve straně byl Václav Klaus, Mirek Topolánek. Abychom byli tradiční stranou,“ prohlásil podnikatel a bývalý radní za Prahu 10 Tomáš Hrdlička. Spolu s "politickými podnikateli" Ivem Rittigem a Romanem Janouškem je považován za nejmocnějšího hráče politického zákulisí v Praze.

Ambice komunikativního zastupitele

Florián se do politiky zapojil v roce 2002. Tehdy vstoupil do ODS a vzápětí se stal zastupitelem Prahy 10. „Byl vždy ideově vyhraněný, opravdu ryzí odéesák,“ řekl o něm jeho dlouholetý známý a poslanec Boris Šťastný. Právě jemu dělal Florián asistenta v letech 2006 až 2010.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.