V době prezidentské předvolební kampaně, kdy se v pořadu Interview ČT24 postupně střídali všichni kandidáti na budoucí hlavu státu, měla některé rozhovory vést moderátorka Daniela Drtinová. Podle Adama Komerse z nezávislých odborů České televize ale náhle z rozpisu služeb zmizela.

„Tímto dostává značnou trhlinu reakce vedení České televize, že Daniele nabízejí úžasný vlastní pořad. Co se od té doby změnilo?" ptá se.

Nezávislé odbory v České televizi se obrátily na generálního ředitele Petra Dvořáka, aby přehodnotil odchod Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře. Jaká byla reakce?

Reakce byla taková, že se rozhodli, že Události, komentáře budou pánské, tedy budou je moderovat muži, a Daniele Drtinové nabízejí její profilový pořad. Pan generální ředitel připustil, že tu věc ještě zváží - ve středu řekl, že to probereme uvnitř televize, kde to vysvětlí, což se nestalo. Naopak hodinu poté rozeslali tiskovou zprávu, jejímž obsahem bylo i to, že Daniela Drtinová končí v Událostech, komentářích. Ve čtvrtek si na nás s panem předsedou Dekojem udělal čas, popřel, že by se tak stalo na nějaký politický nátlak, ale že je to manažerské rozhodnutí. Slíbil, že se s Danielou Drtinovou ještě sejde v pondělí, až ona řekne, jak se rozhodla.

Mluvilo se v minulosti o tom, že by Daniela Drtinová měla v Událostech, komentářích skončit? Existovala vize o tom, že to bude pánský pořad?

Ne, nic takového se - pokud vím - neprobíralo ani s tvůrčím týmem Událostí, komentářů. Daniele Drtinové to prostě bylo ředitelem zpravodajství oznámeno někdy v úterý. Oznámeno.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se