Podle serveru Lidovky.cz se ukázalo, že prolomit ochranu je velmi jednoduché. Server na problém upozornil poté, co programátor Michal Škop ze sdružení KohoVolit.eu změnil výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z letošního 19. května. Nedostatečné zabezpečení podle něj mohlo ovlivnit plánované prezidentské debaty.

"Abych ukázal, že to funguje, změnil jsem výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z 19. května 2012. Ze 732 kladných hlasů (jsem) udělal 1895 hlasů," uvedl Škop. Česká televize potvrdila, že k poslání zhruba 1000 hlasů ex post skutečně došlo.

Televize na základě prolomení ochrany začala zkoumat další díl s Drábkem a nyní přiznává, že výsledky hlasování mohly být problematické. "Rozhodli jsme se dočasně pozastavit hlasování v anketě o výkonu hosta v pořadu Hyde Park na ČT24 a zvýšit monitoring všech ostatních anket používaných na webech a ve vysílání. Důvodem jsou některé nestandardní přístupy na webové stránky ČT v poslední době," řekla serveru mluvčí televize Michaela Fričová.

Diváci přijdou o možnost vyjádřit sympatie k hostům od pondělního vydání Hyde Parku. Televize se případem dále zabývá a je připravena podniknout odpovídající právní kroky.