Podnikatelské aktivity místopředsedy SPOZ Martina Nejedlého prý do chodu SPOZ nijak nezasahují. Tvrdí to místopředseda zemanovců Vladimír Kruliš.

Reaguje tak na slova šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky v rozhovoru pro HN, který řekl: "Rusnok by si měl udělat jasno, jestli klíčovou osobou nové vlády bude on, nebo jestli tím hybatelem v pozadí bude místopředseda SPOZ pan Nejedlý. Není žádným tajemstvím, že to je fakticky aktivní hybatel této politické strany".

Kruliš ale Nejedlého hájí. "Je jedním z nejférovějších lidí, co znám, a je skutečným odborníkem a profesionálem. Jeho podnikatelské aktivity jsou jeho osobní věcí, která však do chodu SPOZ nijak nezasahovala a nezasahuje," říká.

Kruliš se v on-line rozhovoru vyjádřil i ke krokům současné vlády. Hodnotí je prý velmi pozitivně.

O tom, se kterou stranou by šli zemanovci do vlády, zatím nechtěl spekulovat. "Otázky koaličních vyjednávání nejsou na pořadu dne, zajíci se počítají až po honu. Domnívám se, že budeme prioritně jednat se stranami, u kterých se shodneme na plnění našeho programu. To je priorita - a je jedno, zda v koalici či v opozici," dodal.

Podívejte se na všechny odpovědi místopředsedy SPOZ Vladimíra Kruliše:

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se