Ministerstvo životního prostředí v úterý podalo kasační stížnost proti rozsudku českobudějovického krajského soudu o šumavské turistické trase na Modrý sloup. Soud totiž rozhodl, že stezka pro pěší poblíž Modravy letos nebude otevřena.

Jedním z důvodů podle rozsudku bylo, že by pohyb lidí v Luzenském údolí mohl ohrozit populaci vzácného tetřeva hlušce. S tím však ministerstvo nesouhlasí a trvá na tom, že rozhodnutí otevřít Modrý sloup je správné.

 

"Chtěli jsme otevřít Modrý sloup v době, kdy by návštěvníci nerušili tetřeva. Cesta je zde desítky let, je historická. Myslíme si, že by návštěvníci Šumavy měli mít možnost jít po Modrém sloupu.“ uvedl mluvčí ministerstva Vitík.
Z bavorské strany mohou lidé běžně po stezce chodit ve vymezených termínech, kdy neruší tetřeva. To samé by podle Vitíka mělo být umožněno rovněž návštěvníkům z české strany.

Trasa na hraniční přechod s Německem Modrý sloup měla po 70 letech zahájit provoz 15. července. Žalobu na otevření stezky podal Okrašlovací spolek Zdíkovska a Česká společnost ornitologická.

Zbývá vám ještě 30 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se