Tomáš Jan Podivínský vystřídal minulý týden ve funkci ministra životního prostředí Tomáše Chalupu. Tomu přitom dříve dělal náměstka. Na starosti měl Podivínský program Zelená úsporám. Už od dob, kdy pracoval na velvyslanectví v Rakousku, se věnuje i Temelínu.

Jeho první cesta v roli ministra mířila právě do jaderné elektrárny. "Do Temelína jsem vyrazil záměrně, bezpochyby symbolicky. Problematikou se zabývám více jak 15 let a velmi mi záleží na tom, aby naše země byla surovinově, energeticky i ekonomicky – a z toho sekundárně i politicky – dlouhodobě nezávislá a aby měla silné stabilizační zdroje elektrické energie," řekl v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Pokud by Česko nepodporovalo jadernou energii, mohlo by se podle Podivínského stát, že miliony lidí nebudou moci pracovat na počítačích současně.

"S růstem HDP prokazatelně roste i spotřeba energie. Nové silné – jaderné – zdroje bychom nepotřebovali, pokud by se naše společnost dohodla na tom, že výrazně omezí svůj dosavadní životní standard. A i vy si jistě budete chtít i nadále ráno uvařit kávu a v práci zapnout počítač, jako miliony dalších našich spoluobčanů, a to téměř v jeden okamžik – tolik energie ale ani vítr, ani slunce bohužel nezajistí," dodal Podivínský.

Ten i nadále podporuje program Zelená úsporám.

"Je to program, který má největší pákový efekt do naší české lokální ekonomiky, nejen do výroby, ale především do stavebnictví a návazných oborů, takže každá koruna vložená do tohoto programu přinese více než pětinásobně vyšší efekt pro českou ekonomiku, než kdyby bezejmenně spadla do státní kasy. Znamená to tedy podpoření české výroby, českých služeb a významné efekty v zaměstnanosti," tvrdí ministr.

Chystá Tomáš Podivínský personální rošády? Jsou podle něj jaderné elektrárny bezpečné? Ministr životního prostředí odpovídal on-line. Podívejte se:

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.