Detektivové při čtvrteční razii prohlíželi i kanceláře a bydliště vlivných pražských lobbistů Romana Janouška a Iva Rittiga. Oba lobbisté, které prozatím policie vede jako podezřelé, jsou v současnosti v zahraničí.

Zlato a hotovost zajištěné z bezpečnostních schránek spojují detektivové právě s Janouškem a Rittigem. Jejich advokáti to ale popírají.

Podle policie mohli mít oba muži, kteří mají pověst šedých eminencí, vliv i na některé zakázky, které uzavíraly státní podniky spadající pod ministerstvo zemědělství.

Roman Janoušek, který je údajně v Chorvatsku, se podle svého advokáta Víta Širokého zajímal, zda se má do Česka vrátit. Prozatím pro to ale podle Širokého není důvod, a proto zůstává lobbista v zahraničí.

Jste ve spojení s panem Janouškem, chystá se například zpět do České republiky?
Jsem s panem Janouškem ve spojení s telefonicky. Ale proč by měl jezdit?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.