Před třemi lety po odchodu Mirka Topolánka převzal post předsedy ODS jako Pan Čistý, který dokáže zbavit českou politiku korupce. Petr Nečas, věřící otec čtyř dětí z Moravy, navíc šťastně a dlouhé roky ženatý s manželkou Radkou, s doktorátem z přírodních věd, vypadal v tu chvíli pro Česko jako ideální volba v porovnání s konkurentem, kterým byl vůdce sociálních demokratů Jiří Paroubek.

Nečas se stal premiérem, znovu sliboval, že boj s korupcí bude jeho hlavní prioritou, odmítl ochranku pro sebe i rodinné příslušníky s tím, že to není potřeba, a důrazně se bránil i jakékoli spolupráci s lobbisty. Jedinou neřestí, kterou kdy v médiích připustil, je jeho až chorobná slabost pro čokoládu.

I přes četné korupční aféry se ale Nečasova vláda v médiích dočkala pochvaly za to, že umožnila emancipaci policie a státních zastupitelství.

Nyní se ukázalo, že právě díky posílení své moci policie a státní zastupitelství mohly provést razii přímo na Úřadu vlády a neváhaly zadržet ani Nečasovu nejbližší spolupracovnici a šéfku jeho kabinetu Janu Nagyovou, jeho "pravou ruku".

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se