Nejpotřebnějšími věcmi v obcích, kde začínají s úklidem, jsou teď gumové rukavice, lopaty a savo. Už i z ulic středočeské Davle začínají postupně mizet pytle s pískem.

Voda v Davli zaplavila pouze nízko položené zahrádky, sklepy a přízemní místnosti domů ležících pod úrovní příjezdové silnice. Mladý muž z domku ležícího přímo u Maríny Davle hovoří o štěstí, voda prý byla na centimetr přesně s příjezdovou komunikací. „V roce 2002 jsem neviděl plot baráku," vzpomíná.

Davle, 5. června 2013

Davle, 5. června 2013Na hlavní silnici v Davli proběhlou povodeň připomínají jen pytle s pískem, které rychle mizí. Místní je hází na multikáru a doufají, že je dlouho nebudou potřebovat.

Davle, 5. června 2013

O kus dál ve Štěchovicích je situace na pohled méně idylická, ale lidé se tu na sebe radostně smějí. Strach, který prožili v minulých dnech, vystřídala euforie a uvolnění. Vjezd do postižené části Štěchovic, tedy tam, kde se strmým údolím vlévá do Vltavy jindy mírná říčka Kocába, je pro dopravu uzavřen. Jezdí tu jen záchranáři a místní, kteří věří, že v lagunách na silnici své vozy neutopí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se