Hladina Berounky znovu stoupá. Přitom tato řeka je pro Prahu momentálně klíčová, protože její průtok nelze na rozdíl od Vltavy regulovat. Na jejím dolním toku totiž není žádná vodní nádrž.

Podle ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS)bude Berounka kulminovat v noci, vltavská kaskáda je však už plná. „Ve středních Čechách a v Praze ten příběh ještě neskončil,“ prohlásil Chalupa.

Změny hladiny a průtoku v Berouně se v Praze projeví zhruba za šest hodin. V Berouně má řeka kulminovat někdy kolem jedné hodiny v noci, v Praze tedy v úterý ráno.

Berounka roste i na svém horním toku, v Plzni bude od 19:00 uzavřen Jateční most. Nejrychleji hladina roste na měřicí stanici Zbečno, kde přibývá zhruba 10 centimetrů za hodinu. Během čtyř hodin hladina vzrostla o půl metru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.