Na hlavním nádraží postávají před informačními tabulemi desítky nervozních lidí. Že mají vlaky kvůli povodním i více než hodinu zpoždění, cestující většinou chápou, vadí jim ale, že se o něm dozvídají hodně pozdě.

"Jedeme na Moravu. Odjezd má být za tři minuty, stále ale nevíme, odkud," říká Mirek z Bohumína. Ve skupince přátel se jako ostatní opírá o jízdní kolo a nespouští z očí informační tabule.

"Jestli to někoho z příbuzných vyplavilo? To se teprve dozvíme. Právě jsme přijeli z daleké ciziny a jsme z toho všeho docela překvapení," vysvětluje.  "Možná tu budeme čekat do večera," dodává skepticky. Chvíli nato se ale ozve hlášení, že jejich rychlík směr Žilina má "jen" 15 minut zpoždění.

Kvůli zaplaveným kolejím nebo popadaným stromům je nyní na území České republiky uzavřeno 20 železničních tratí, především ve Středočeském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Zpoždění vlaků se počítají na desítky minut až hodiny.

V době krátce po poledni měly na pražském hlavním nádraží hlášené největší zpoždění vlaky z Českých Budějovic – 100 minut, poté Děčín a Ústí nad Labem–- 80 minut.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.