1/ Dopravní zácpa v centru Prahy
V centru hlavního města je nejhustší provoz na Nuselském mostě, ve Wilsonově ulici v Praze 7 a na mostě Barikádníků ve směru do centra. Na všech komunikacích je nejvyšší stupeň číslo pět. Situaci zhoršují sami řidiči. "Lidé hledají komplikovaně objízdné trasy, často nerespektují situaci a vjíždějí, kam nemají. Vyzýváme proto všechny řidiče, aby omezili vjezdy do centra a vždy respektovali výzvy policistů," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

2/ Metro v centru Prahy
Od pondělních 5:00 je kvůli záplavám omezen provoz metra v centru metropole. Metro nejezdí v úsecích Dejvická - Muzeum, Českomoravská - Smíchovské nádraží a Kobylisy – Muzeum. Tedy v centru hlavního města. Za linky A a B v uzavřených úsecích nasazeny náhradní tramvajové linky XA a XB, namísto linky C náhradní autobusová linka XC. Náhradní linky dopravní podnik vede v trase metra. Mimo provoz jsou tramvajové linky 4, 5, 6, 8, 14, 17, 24. Naopak posílen bude provoz linky číslo 3, která spojuje Modřany s centrem města. Zavedena bude také zvláštní tramvajová linka 34 z Ortenova náměstí přes Palmovku do Hloubětína. Posíleny budou také spoje příměstské železniční dopravy. Výjimkou bude železniční linka S8 z Prahy do Čerčan přes Vrané nad Vltavou, která bude zrušena.

Schéma pražské dopravy pro 3. června 2013.

3/ Hlavní trať z Prahy na Moravu
Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC) se v noci na pondělí částečně podařilo zprovoznit nádraží v Kolíně, kde voda zaplavila koleje. Vlaky mohou omezenou rychlostí jezdit směrem na Pardubice i Kutnou Horu, řekl kolem půl páté ráno mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Voda komplikovala provoz na důležité trati směrem na Moravu přes deset hodin. Na trati spojující Prahu s Pardubicemi, Ostravou i Brnem se dají očekávat zpoždění. První ranní vlak nabral 60 minut zpoždění. Dopoledne se zpoždění pohybovalo kolem 30 až 50 minut.

4/ Strakonická ulice v Praze
Řidiči, kteří míří z jihu do hlavního města, neprojedou po Strakonické ulici. Čtyřproudá silnice podél Vltavy je uzavřená v obou směrech. Komunikace je uzavřena v úseku mezi Pražským okruhem a Jižní spojkou. Policisté odklánějí dopravu na Pražský okruh.

5/ Hlavní trať Plzeň – Praha
Hlavní trať spojující Plzeň s Prahou vede kolem řeky Berounky. Kvůli velké vodě jezdí spoje v úseku Beroun–Plzeň jen po jedné koleji a vlaky nabírají hodinová zpoždění.

6/ Hlavní silnice České Budějovice – Tábor
Velká voda přerušila dopravu na hlavní silnici spojující České Budějovice s Táborem. Silnice je uzavřená u obce Borek poblíž jihočeského krajského města.

7/ Hlavní silnice Děčín - Ústí nad Labem – Lovosice
Kvůli stoupajícímu Labi policie odklání automobily přijíždějící po dálnici D8 od Lovosic a Drážďan přes Teplice. Uzavřená je levobřežní silnice I/30 mezi Ústím na Labem a Lovosicemi. Do ústecké čtvrti Vaňov, kterou voda odřízla od centra, bude od rána jezdit speciální vlak, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Po deváté hodině policisté uzavřeli i silnici mezi Ústím nad Labem a Děčínem.

 

Povodňové škody v přehledné mapě