Terčem ostré kritiky z Hradu se stal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka.

"Bohuslav Sobotka asi žije ve skleníku, kam se těžko dostává realita všedního dne. Jak jinak si vysvětlit, že předseda ČSSD kritizuje prezidenta a nepochopitelně ho nazývá spojencem Nečasovy vlády," napsal hradní kancléř Vratislav Mynář v příspěvku na webu Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ), který podepsal jako předseda SPOZ Zlínského kraje.

Sobotka v uplynulých dnech opakovaně Zemana kritizoval za to, že odmítal jmenovat Martina C. Putnu profesorem. V úterý na blogu napsal, že Zeman postupem odvádí pozornost od ekonomických problémů země a musí tak "být ve skutečnosti tajným spojencem Nečasovy vlády".

Podle Mynáře by ale Sobotka měl vědět, že Zeman je velkým kritikem této vlády. Zatím naposledy ji podle něj kritizoval v pondělí na Žofínském fóru. "Pokud chce předseda ČSSD 'okopávat kotníky' prezidentovi, tak to popularitě levicového spektra moc nepřidá," je přesvědčen hradní kancléř.

Mynář také šéfovi ČSSD vyčetl složení stínové vlády, v níž podle něj "nejsou žádní úspěšní politici, natož odborníci". Zemanův kancléř tak prý stále více pochybuje, že je Sobotka ten správný člověk na správném místě.

Na závěr ještě Mynář zkritizoval Sobotkův projev na pohřbu Komárka, který byl čestným předsedou ČSSD.

"Byl jsem na pohřbu prof. Valtra Komárka a to, co tam předvedl Bohuslav Sobotka, neumím slušně pojmenovat. Aby z aktu rozloučení udělal svým projevem předvolební mítink sociální demokracie, na to opravdu musí člověk mít žaludek, pane Sobotko," vzkázal hradní kancléř.

Na obřadu, během něhož Zeman varoval před tím, aby Komárka jakákoliv politická strana zneužívala k vlastní propagaci, se Sobotka se známým prognostikem a čestným předsedou sociální demokracie jménem ČSSD rozloučil. Mimo jiné řekl, že jeho úmrtí je pro sociální demokracii velká a nenahraditelná ztráta.