Martin C. Putna souhlasí s dohodou prezidenta Miloše Zemana a ministra školství Petra Fialy a dekret, který jej jmenuje profesorem, nepřevezme od Zemana, ale od Fialy.

"Já v tuto chvíli akceptuji návrh, který mi prezentoval ministr školství, profesor Fiala, převezmu profesorský dekret z jeho rukou. Dohodneme se potom v pravý čas, kdy a jak to nastane," uvedl Putna ve středu na krátkém brífingu, kde také poděkoval všem, kdo ho podpořili. Studenti, kteří za ním stáli, výsledek jednání mezi prezidentem a ministrem uvítali. Čtvrteční protest před Pražským hradem, jenž svolal předseda Strany zelených Ondřej Liška se přesto konat bude.

"Za Iniciativu Za svobodné vysoké školy stále kritizujeme kroky prezidenta," komentovala situaci Karolína Chloubová, jejíž spolek zveřejnil otevřený dopis na Putnovu podporu a hodlá se akce zúčastnit.

Putna ve svém Zdůraznil také, že převzetím dekretu ale nekončí "boj o svobodu akademického vyjadřování" v Česku.

"Nekončí to, že vědci a aktivisté budou manipulováni, zdržováni, ohrožováni ve svých občanských postojích. Toto se bude dít i nadále. V mém případě – zdá se – pokus o takovéto zadržení nevyšel," uvedl emotivně Putna.

Míní, že v případech osob, které nejsou tak mediálně známé jako on, by mohlo "k podobným nebo horším věcem docházet dále". Podotkl, že ve svém případě byl "krajně zdrženlivý", v případech jiných prý nebude.

Svou kauzu tím považuje za skončenou. "Co ale nekončí, je boj za svobodu slova a akademickou svobodu v této zemi," dodal akademik, který se dostal do nevole prezidenta Zemana.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.