Exploze náloží nastražených v cíli maratonské trati v americkém Bostonu mohou ovlivnit i prestižní Pražský mezinárodní maraton. Běží se už za necelý měsíc, 12. května.

Na Pražský maraton přijelo loni 9 tisíc běžců z celého světa. Diváků je během závodu v ulicích mnohonásobně víc. Zdá se prakticky nemožné stoprocentně zabránit neštěstí, které se v pondělí odehrálo v Bostonu.

"V současné chvíli u nás zasedá krizový štáb a projednává možnosti zvýšení bezpečnosti při organizaci našich závodů. O zrušení závodu neuvažujeme," sdělila IHNED.cz Veronika Honsová, manažerka pořadatelské společnosti Prague International Marathon.

Pražská policie připouští, že až doposud se na hrozbu bombového útoku nijak zvlášť nezaměřovala. A žádná zvláštní opatření nebyla připravena ani na letošní ročník.

"Zatím nemáme informace o tom, že by něco podobného hrozilo i tady. V současné době policie během maratonu zajišťuje pouze bezpečnost silničního provozu. Kdyby se objevila informace, že průběh nebo bezpečnost maratonu chce někdo ohrozit, museli bychom bezpečnostní opatření samozřejmě přehodnotit," řekla mluvčí pražské policie Adéla Zoulová.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se