Soud vydal na uprchlého exposlance Petra Wolfa mezinárodní zatykač platný pro celý svět. ČTK to ve čtvrtek řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Plchotová. Dosud byl v platnosti jen evropský zatýkací rozkaz. Existuje tedy podezření, že se bývalý politik odsouzený za dotační podvod skrývá v zemi, která není v Evropské unii.

"Předseda senátu je v úzké spolupráci s policií. Činí úkony směřující k dodání odsouzeného do výkonu trestu odnětí svobody. Po vzájemné dohodě s policií vydal koncem měsíce března mezinárodní zatýkací rozkaz," řekla mluvčí.

Předseda senátu Miroslav Mucha, který Wolfa odsoudil a nyní spolupracuje na jeho nalezení, nechtěl rozhodnutí komentovat. Uvedl pouze, že pro vydání mezinárodního zatykače byly splněny podmínky. Vysvětlil také, že evropský zatykač se vydává, pokud existuje podezření, že hledaný je na území některého ze států Evropské unie. Pokud je toto nedostačující, je možné vydat mezinárodní zatýkací rozkaz, řekl.

Wolfa soud uznal vinným, že podvedl ministerstvo životního prostředí. Na základě lživých informací od něj dostal dotace ve výši 11 milionů korun.