Krajský soud v Ostravě v úterý vydal evropský zatýkací rozkaz na bývalého poslance za ČSSD Petra Wolfa, který se vyhýbá nástupu do vězení. Za dotační podvod by tam měl strávit šest let.

"Podle informací, které máme od policie, existuje reálné podezření, že se nezdržuje v České republice. Pravděpodobně je na území jiného evropského státu. Proto jsme vydali evropský zatýkací rozkaz," řekl mluvčí soudu Jiří Křivský.

Policie prý tuší, kde se Wolf nachází. "Není na území České republiky. Tušíme ale, ve které zemi se nyní zdržuje. Tuto informaci ale nemůžeme zveřejnit, dokud nebude osoba vypátraná," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Vydání evropského zatykače by tak podle ní mělo být dostatečné.

Soud uznal Wolfa vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací.

Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

Ostravský krajský soud bývalému poslanci uložil pět let vězení a pokutu milion korun. Vrchní soud v Olomouci trest Wolfovi zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů korun.

Odsouzena byla i Wolfova manželka k podmínečnému tříletému trestu a pokutě milion korun. Na svých internetových stránkách Wolf uvedl, že rozhodnutí soudu považuje za nesprávné a nespravedlivé.