Po dvoudenní odstávce byl ve čtvrtek v 07:00 znovu spuštěn registr vozidel, který v úterý a ve středu prodělal zkoušky spojené s přechodem k jinému dodavateli služeb. Zatím funguje bez problémů.

"Včera večer jsme systém na doporučení ministerstva dopravy testovali, dneska jsme ho v 7:30 spustili a už máme prvních několik desítek odbavených lidí. Občas se objeví nějaká malá chyba, ale principiálně šlo hlavně o zpružnění celého systému a to se povedlo," komentuje spuštění registru mluvčí ostravského magistátu Andrea Vojkovská.

Podle dostupných informací nevykazuje systém problémy pod novým dodavatelem ani jinde na území státu.

"Funguje bez problémů," řekl Vladimír Findejs z oddělení dopravně správních agend v Jihlavě. Problémy nejsou ani ve Zlíně. "Dnes ráno systém také funguje bez problémů," řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Úterní a středeční zkoušky chodu registru se ale neobešly bez potíží. Problémy se například vyskytly při tisku technických průkazů, kdy se změněné informace neukládaly do systému a při komunikaci s evropskou databází odcizených vozidel. Podle ministerstva dopravy šlo o chyby, které se podařilo odstranit ještě v průběhu středy.

Nově se na fungování registru podílí společnost ICZ a Telefónica 02, která zajišťuje přenos dat. Nahradily bývalého dodavatele, kterým byla společnost ATS - Telcom. Ta problémový systém pro ministerstvo dopravy spravovala od loňského léta.

Správu registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od ministerstva vnitra loni 9. července. Po zhruba hodině provozu nový systém selhal a od té doby se potýká s problémy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist