Pokud sociální demokraté vyhrají příští volby, slibují zavést jednu pozoruhodnou novinku. Chtějí zřídit speciální loterii a každý, kdo zašle účtenku po nějakém nákupu, bude mít šanci vyhrát cenu. Celá věc má podle stínového ministra financí Jana Mládka především podpořit vydávání účtenek a snížit riziko daňových úniků.

HN: Jak chcete zlepšit výběr daní?

Je třeba říct, že i teď s tím začala Nečasova vláda něco dělat, například začala řešit problém pohonných hmot. Podle nás je jen třeba dělat to daleko intenzivněji. Tedy víc to honit, tlačit, případně rozšířit okruh firem, kde bude nutné poskytnutí jistiny.

A pak je ten druhý konec, a to jsou obchodníci, kteří přesahují hranici pro povinnou registraci k DPH. Oni si ji vždy sníží tak, aby ji měli pod milion, a pak nic neplatí.

Jediná cesta, jak to zarazit, je zavedení registračních pokladen. Bohužel současná vláda má ideologická omezení, protože si na tom udělala politické body. Přestože to po nich teď podnikatelské svazy chtějí, tak se kroutí jak hadi a nechtějí to udělat. Podnikatelské svazy jsou pod těžkým tlakem asijských obchodníků, kteří jsou sice pilní jak včeličky, ale ochotu platit daně tedy nemají velkou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.