Nově zvolený předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro IHNED.cz řekl: Mám představu o vítězné straně a do ní Jiří Dienstbier určitě patří. Dienstbier se ale nakonec mezi pět místopředsedů nedostal a z nejužšího vedení strany vypadl.

Sobotka zároveň nešetřil kritikou vlády Petra Nečase (ODS). Podle něj je potřeba co nejrychleji zrušit druhý pilíř důchodové reformy. O možnosti, že by premiéra mohl odvolat prezident Miloš Zeman, však neuvažuje.

Když jsme spolu před několika týdny hovořili, řekl jste, že do vedení strany opět chcete Michala Haška a Jiřího Dienstbiera kvůli jednotě a budoucnosti ČSSD. Tu jednotu ve formě zvolení Michala Haška již máte. Ale Jiří Dienstbier nemá podporu tak jistou. Sníží jeho případné nezvolení budoucí šance sociální demokracie?

Nechci spekulovat o výsledku voleb. Já jsem Jiřího Dienstbiera podpořil a budu ho volit jako místopředsedu ČSSD. V každém případě platí můj názor, že jako člověk, který je schopen oslovit středové a mladé voliče, do vedení patří.
 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se