Hlavní momenty prvního dne druhého kola voleb

Schwarzenbergův neplatný hlas - Karel Schwarzenberg vhodil do volební urny pouze volební lístek bez obálky. To znamená, že jeho hlas se nezapočítá. Situaci označil za omyl. "Stává se, kdybych si zlomil nohu, bylo by to horší," podotkl. S úsměvem pak poznamenal, že by bylo "blbé", kdyby s Milošem Zemanem prohrál o jeden hlas.

Inzerát v Blesku - Advokát Vladimír Zavadil si zadal v bulvárním deníku inzerci, ve které vyzývá, aby lidé volili Miloše Zemana. Podle serveru iDnes.cz byl Zavadil důstojníkem Státní bezpečnosti (StB). Schwarzenbergův tým podal trestní oznámení.

Voličské průkazy - Volební tým prezidentského kandidáta Miloše Zemana uvedl, že má informace, podle nichž si lidé kopírují voličské průkazy a prý na ně hodlají volit v různých okrscích. "Na voličské průkazy lze hlasovat vícekrát. Neexistuje žádná centrální evidence," říká mluvčí KohoVolit.eu Kamil Gregor.

Rozzlobený Nečas - Prezidentští finalisté Miloš Zeman i vicepremiér a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a jejich štáby se zasloužili o poněkud hysterický průběh kampaně, který rozdělil společnost, řekl premiér Petr Nečas.

SMS od Klause - Prezident Václav Klaus nepřímo potvrdil, že napsal soukromou sms, v níž hovořil o tom, že emigruje, když se stane prezidentem Karel Schwarzenberg. "Osobu, která to předala médiím, jsem vždycky měl rád a důvěřoval jsem tomuto člověku, rodu ženského. To, že se sníží k něčemu takovému, na to já nemám žádný komentář," řekl Klaus.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.