Bývalého premiéra a šéfa sociálních demokratů si Kolínští stále pamatují, i když ve městě téměř půl století nežije a posledních sedm let sem jezdí jen k hrobu své matky.

Místní hřbitov přitom patřil mezi jeho oblíbená místa od dětství. Neměl kamarády, a tak si sem chodil číst. Navíc bydlel s maminkou, která ho po rozvodu od dvou let s babičkou vychovávala v domku nedaleko odtud.

„Byla tu krásná lesoparková úprava,“ vysvětluje Miloš Zeman ve své knize Jak jsem se mýlil v politice, v níž částečně vzpomíná na dětství, studentská léta i období před vstupem do vysoké politiky. A dodává, že ve správci tehdy vzbudil podezření, že tam chce krást květiny.

„Na hřbitov chodil rád, to si pamatuji. Bydleli s maminkou kousek ode mne,“ potvrzuje Zemanovu zálibu jeho vrstevnice Zdeňka Majerová, pozdější kolínská starostka. Na prezidentského kandidáta nedá dopustit, a to nejen proto, že za své vlády přivedl do Kolína japonsko-francouzskou automobilku TPCA.

Právě Zemanova vláda přitom zadlužila Kolín, když nesplnila slib a nepomohla s financováním bytů pro zaměstnance automobilky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.