Advokáti lobbisty Romana Janouška a ženy, kterou podle policie v březnu v opilosti svým vozem srazil, v pátek podepsali dohodu o odškodnění.

Potvrdil to Janouškův právník Vít Široký. Kolik lobbista ženě vyplatil, neuvedl.

Advokát poškozené Josef Lžičař však již dříve sdělil, že se jedná o statisíce korun, což je trojnásobek bodového ohodnocení zranění, které vyčíslili lékaři.

Dohoda může ovlivnit výměru trestu, pokud se případ dostane až před soud.

"Dohoda je podepsaná. Je to několikanásobek toho, co bylo ohodnoceno znaleckým posudkem," uvedl advokát Široký. Podle něho se samotné vyšetřování nehody zatím příliš neposunulo.

Stále se čeká na výsledky znaleckých posudků jak z rekonstrukce nehody, která se konala koncem června v pražské Vyskočilově ulici, tak například na posudek Janouška z oboru psychiatrie.

Ten má zjistit, zda byl muž při nehodě příčetný, či nikoli.

Podnikatel Janoušek podle policie při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel.

Policie lobbistu dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Viní jej z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist