Protikorupční policie začne vyšetřovat některé z aktivit lobbisty Romana Janouška. Dovedly ji k tomu zveřejněné odposlechy hovorů mezi Janouškem, někdejším pražským primátorem Pavlem Bémem a bývalým ředitelem odboru obchodních aktivit pražského magistrátu Peterem Ďuricou. Napsala to středeční Mladá fronta Dnes (MfD).

"Ukončili jsme vyhodnocování všech poznatků. A mohu říct, že se budeme zabývat dvěma případy, které z vámi zveřejněných odposlechů vyplynuly," řekl deníku ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Jde o prodej pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce a detektivy bude také zajímat, zda a jak Janoušek zasahoval do řízení o změnách územního plánu.

Prodejem pozemků stát přišel zřejmě o desítky milionů korun a v případě změn územního plánu se ukázalo, že o nich Janoušek rozhodoval v kavárně Obecního domu, píše MfD.

Policie nyní vyšetřuje Janouškovu dopravní nehodu, při níž letos v březnu v opilosti srazil řidičku jiného vozu a od nehody ujel. Při kontrole měl v dechu přes 2,2 promile alkoholu. S ženou, která skončila v nemocnici, se podnikatel finančně vyrovnal. Za způsobené zdravotní potíže jí vyplatí statisíce korun.