"Je vidět, že je tu místo pro střed," reaguje na sobotní výsledky podnikatel Andrej Babiš, který není zklamán volebními výsledky ANO 2011.

Jak byste na stupnici od 1 do 10 ohodnotil výsledek hnutí ANO 2011 v těchto volbách?
Dopadlo to dobře, i když od některých kandidátů do Senátu jsem čekal víc. Například v Brně pan Vyzula měl výbornou kampaň. Myslím, že do toho investoval více peněz než paní Wagnerová, a přesto dopadl daleko za očekáváními. Voliči evidentně volili známá jména, zavedené značky a k urnám přišli tradiční voliči. Na stupnici bych zvolil střed, tedy asi pětku.

Kampaň ANO 2011 jste finančně podpořil z větší části z vlastních prostředků. O jakou šlo částku?
Kandidáti dostali peníze od hnutí ANO 2011, které mělo počáteční rozpočet 19 milionů korun. Já jsem do něj přispěl 13 miliony, ostatní peníze jsou od dárců. Jejich úplný seznam je na stránkách hnutí. Nelze určit, kolik mých peněz šlo přímo na kampaň, z rozpočtu se financují i platy zaměstnanců nebo pronájem kanceláří.

Jak jste kampaň prožíval osobně?
Prožíval jsem ji aktivně, protože jsem se účastnil setkání s voliči. Mítinky byly úspěšné, měli jsme největší účast ze všech. Když jsem dneska četl v novinách, že pan Nečas s panem Svobodou měli na náměstí Míru dvě stě lidí, tak my jsme tam měli čtyři sta.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se