Pečlivě uschováno má tucet šanonů s materiály, které popisují obří daňové podvody s nelegálním lihem a alkoholem v 90. letech. Na přelomu tisíciletí pak investigativní novinářka Jana Lorencová v mnoha reportážích na České televizi v pořadech Klekánice či Nadoraz popsala, jak snadno se v tuzemsku kšeftuje s nekolkovaným zbožím, jak pašeráci okrádají stát o miliardy na daních a jak tomu vysocí státní úředníci i celníci nečinně přihlížejí. A dokonce pro to vytvářejí podmínky.

Lorencová podle slov šéfa někdejšího speciálního policejního týmu Daně Pavla Vydráře aktivně spolupracovala s policií, aby pomohla rozkrýt síť pašeráků, kteří měli podle všeho dokonalé krytí nejen na Generálním ředitelství cel, ale především na ministerstvu financí.

Nikdo nešel před soud, chobotnice dál nerušeně roztahovala svá chapadla. Až teď, když na otravu metanolem zemřelo po celé zemi už 24 lidí, začal bít státní aparát na poplach.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.