V Brně-Černovicích dohořívá asijská tržnice, oheň zasáhl bufety, prodejny a sklady. Z hořícího objektu stoupá velké množství kouře, tým chemiků však zatím nenaměřil výskyt škodlivin nad povolené limity. Přesto hasiči lidem z okolí doporučují, aby omezili větrání.

"Likvidace požáru potrvá zřejmě až do dopoledních hodin," řekl mluvčí brněnských hasičů Jaroslav Haid. Škoda se předběžně odhaduje na pět milionů korun, příčina požáru zatím není známa.

Oheň vypukl krátce po půlnoci v jednom z objektů tržnice v Olomoucké ulici. "Vzhledem k rozsahu a potřebě velkého počtu velkokapacitních cisteren byl vyhlášen druhý a vzápětí i třetí, nejvyšší stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí.

Požár likviduje 80 hasičů z 15 jednotek. Proti plamenům, které podle Haida šlehaly ze střechy do výše několika metrů, postupně nasadili 12 vodních proudů, z okolních objektů ohrožených požárem vyklízeli uskladněné zboží a snažili se zabránit rozšíření ohně na sousední elektrorozvodnu.

Oheň zasáhl vietnamskou tržnici v Brně už loni. Nové budově, která na místě spáleniště vyrostla, tentokrát požár neublížil.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist