Podle hasičů předcházela požáru exploze. Zásah netrval déle než dvě hodiny, hasiči dostali oheň rychle pod kontrolu. Provoz letiště byl zhruba ve 21:30 asi na deset minut přerušen.

"Přesné informace o celkovém rozsahu škod nemá ještě společnost k dispozici a jejich vyčíslení zřejmě ještě nějakou dobu potrvá," sdělila ráno mluvčí ČSA Hana Hejsková.

V hangáru shořel letoun ATR 42 ČSA imatrikulace OK-KFM. Je to stroj, který transportoval gorilu Moju z pražské zoo do Španělska.

ATR 42 je dvoumotorový turbovrtulový dopravní letoun určený pro kratší regionální tratě. Dlouhý je téměř 23 metrů, rozpětí má necelých 26 metrů. Maximální přepravní kapacita je 50 lidí.

Nejničivější požáry Česka za 10 let

Asi jedna miliarda korun

16. října 2008 - Požár secesního Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Oheň zcela zničil levé křídlo budovy. Kvůli výši škody se ale magistrát pře s pojišťovnami. Praha dostala od pojišťoven 181 milionů korun, požadovala ale 1,2 miliardy. Kvůli tomu se obrátila na soud, ten ale její žalobu loni na podzim zamítl, město se odvolalo.

290 milionů korun

8. dubna 2011 - Požár v areálu společnosti na recyklaci plastů Remiva v Chropyni na Kroměřížsku. Kromě Remivy byly požárem poškozeny Chropyňská strojírna a Energetika Chropyně. Příčinu vzplanutí se dosud určit nepodařilo a policie případ odložila, aniž nalezla případného žháře.

250 milionů korun

24. prosince 2009 - Sklářská hala v Heřmanově Huti na severním Plzeňsku. Hořet začalo po úniku taveniny a výbuchu tlakových lahví skladovaných v hale. Oheň nikoho nezranil.

210 milionů korun

16. října 2007 - Výrobní hala továrny společnosti Lohmann & Rauscher v Nové Pace na Jičínsku vyrábějící zdravotnický obvazový materiál. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Plameny poškodily halu na zpracování bavlny, shořelo několik strojů.

200 milionů korun

6. listopadu 2008 - Požár skladu textilu a obuvi v tržnici Sapa v Praze-Libuši. S ohněm bojovalo 420 hasičů, akce se z hlediska nasazených lidí řadí k největším v historii ČR.

9. června 2012 - V hangáru ruzyňského shořelo letadlo ATR 42 patřící společnosti ČSA letiště. Podle odhadu hasičů škoda činí asi 200 milionů korun, aerolinky zatím rozsah škod nepotvrdily. Příčina požáru se vyšetřuje.

Zdroj: ČTK