V Praze se místopředseda regionálního sdružení Marek Benda přiklání jednoznačně k podpoře Petra Nečase. Pro zvyšování daní v čase hospodářské krize je podle ČTK i primátor Bohuslav Svoboda. Podobný názor zastává i Přemysl Sobotka, předseda regionálního sdružení v Libereckém kraji. "Osobně stojím na straně stability České republiky, která může být neuváženými kroky poškozena. Pevně věřím, že si to ODS uvědomuje, stejně jako situaci v EU, která je poněkud neutěšená."

Podporu premiérovi vyjádřil také Jiří Papež, místopředseda regionálního sdružení Plzeňský kraj, který ji považuje za slušnost.

Předseda regionálního sdružení Jihomoravského kraje Jiří Kadrnka považuje celé dění za názorové střetnutí nad jedním z důležitých témat ODS. "Nevidím na tom nic negativního. Určitě bych to nenazýval žádnými expersivními výrazy, je to součást standardní diskuse," dodává Kadrnka.

Také Zbyněk Stanjura, předseda regionálního sdružení Moravskoslezského kraje, stojí za premiérem. Za podstatné považuje schválení rozpočtu, který má mít schodek maximálně 100 miliard. Zaměřit se tak musí na legislativní změny, aby byl tento cíl splněn.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se