Přinášíme přehled toho, co zaznělo při parlamentní debatě o zvýšení daně z přidané hodnoty.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09):

"Stojíme si za tímto návrhem, budeme si za ním stát. Troufnu si dokonce říct, že stojíme a padáme s tímto návrhem."

"Ti, kteří tvrdí, že pokles spotřeby domácností je způsoben jedině a výlučně zvýšením daně z přidané hodnoty, se samozřejmě dramaticky mýlí, dokonce to i sami vědí."

 


 

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka:

"Vaše tendence zvyšování DPH, vaše tendence zdražování přispěla k ekonomické krizi, ve které se v tuto chvíli nacházíme."

"Situace je absurdní. Nejenom že si pravice ruší část vlastních reforem, které tady s velkou slávou zaváděla, ale dostala se do pasti vlastních změn daňových zákonů."

 


 

Lubomír Zaorálek (ČSSD):

"Odmítáme ten návrh proto, protože nám připadá, že je opakováním starých chyb pana ministra financí Kalouska, který se nepoučí ani z toho, co se kolem DPH dělo v tomto nebo v loňském roce."

 


Kateřina Klasnová (VV):

 

"Podmínkami pro podnikání se posouváme mezi země s vyššími daněmi. A pro co vlastně. Pro utkvělou představu jednoho člověka, který je plně odpovědný svou dvacetiletou kariérou za stav tohoto státu. Který potřebuje pouze dostát svému předvolebnímu strašení Řeckem, aby tuto zemi skutečně na řeckou cestu přivedl."

 


Předseda NS-LEV21 Jiří Paroubek:

 

"Pokud jde o debaty o ekonomice, že vyžadují jistou erudici, jisté znalosti. Paní poslankyně Klasnová je krásná dáma, ale o té ekonomice ví málo."

 


Petr Tluchoř (ODS):

 

"Toto je antiódéesácký balíček. Nepřináší žádnou vizi, kterou by bylo možné vysvětlovat občanům, natož vizi pravicovou. Rating není vize. Zvyšování daní jako lék na krizi nefunguje."

"Vláda přináší levicová řešení a používá levicové argumenty k jejich prosazení. Já už na levicové argumenty přestávám slyšet. A také přestávám slyšet na křik vulgarity a vyhrožování."

 


Ladislav Šincl (ČSSD):

 

"S tímto navyšováním DPH nesouhlasím. Proto asi budu označen panem premiérem za ekonomického debila, jak je ostatně jeho zvykem, když s ním někdo náhodou nesouhlasí. S tím mají určitě někteří kolegové v tomto sále svou osobní zkušenost."

 


Vítězslav Jandák (ČSSD):

 

"Jestli čekáte něco od této vlády, tak nic nečekejte, ta je mrtvá."

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist