Některé pražské městské části využívají zóny placeného stání, a to včetně modrých zón, které jsou určeny téměř výhradně pro místní obyvatele a živnostníky. Právě těmto městským částem strážníci věnují výrazně větší pozornost než jiným obvodům. Je to kvůli odtahům aut.

"Když si obvody zřizovaly parkovací zóny, tak se v nich jednorázově navýšil počet strážníků o dvacet až třicet. Jen ve prospěch těch zón," říká Ludvík Klema, pověřený řízením pražské městské policie.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se