Odvolání šéfa policie Petra Lessyho bylo hrubou politickou chybou a vede k domněnkám, že se někdo snaží bránit vyšetřování velkých kauz. Deníku Právo to řekl bývalý premiér a současný kandidát na prezidenta Miloš Zeman. U církevních restitucí Zeman preferuje referendum, vzhledem k tomu, že peníze církvím by měl stát vyplácet z daní.

"Je to hrubá politická chyba. Vypadá to podezřele, když se konečně začaly rozkrývat velké kauzy. Personální změny ve vedení policie mohou vést k domněnkám, že chce někdo tyto kauzy zamést pod koberec," řekl Zeman v Českých Budějovicích, kde pokračovala i jeho prezidentská kampaň. Celkem už na svou podporu prý získal 80 000 podpisů.

K otázce církevních restitucí Zeman jen stručně zopakoval svůj postoj.

"Jedná se o 134 miliard (Kč), které by stát vyplácel z daní. Jsem tedy přesvědčen, že o navrácení církevního majetku by měli rozhodnout občané v referendu," řekl podle Práva Zeman.

Generální inspekce bezpečnostních sborů ve středu Lessyho obvinila z pomluvy a zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s kauzou náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka. Lessy mluvil o šéfovi zlínské krajské policejní správy Bedřichu Koutném a jeho náměstkovi Vaňkovi v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu.

Uvedl prý, že jeden z obviněných údajných členů brněnského policejního gangu Rudolf Setvák zametal v minulosti jako pracovník inspekce oznámení na tehdejšího náměstka ředitele brněnské policie Vaňka.