Na chodníku před bary a restauracemi nebudou postávat jen kuřáci s klasickými cigaretami, ale i s těmi elektronickými.

S jejich zákazem uvnitř budov počítá právě dokončená novela ministra zdravotnictví Leoše Hegera, která má platit od příštího roku. HN mají její návrh k dispozici.

Úředníci tak postavili e-cigarety na roveň těm běžným tabákovým. „Musíme to tak udělat. V případě, že by se zákaz kouření na elektronické cigarety nevztahoval, mohlo by to v očích dětí a mládeže podlomit snahy o denormalizaci tabáku,“ vysvětluje ministrův náměstek Marek Ženíšek

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se