Na chodníku před bary a restauracemi nebudou postávat jen kuřáci s klasickými cigaretami, ale i s těmi elektronickými.
S jejich zákazem uvnitř budov počítá právě dokončená novela ministra zdravotnictví Leoše Hegera, která má platit od příštího roku. HN mají její návrh k dispozici.
Úředníci tak postavili e-cigarety na roveň těm běžným tabákovým. „Musíme to tak udělat. V případě, že by se zákaz kouření na elektronické cigarety nevztahoval, mohlo by to v očích dětí a mládeže podlomit snahy o denormalizaci tabáku,“ vysvětluje ministrův náměstek Marek Ženíšek
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










