Většina států západní Evropy přijala přísná opatření proti kouření už v roce 2007. Tehdy v Česku podporovala stejná opatření jen třetina obyvatelstva. O pět let později, v roce 2012 se situace výrazně změnila. Podle průzkumu, který mají Hospodářské noviny k dispozici, je pro zavedení zákazu kouření již osmdesát procent veřejnosti.

Tlak na politiky, kteří zde o boji proti tabáku až dosud jen mluvili, tak výrazně zesílil. Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Leoše Hegera opět připravuje novelu tabákového zákona. 

Proti kouření již dlouho bojuje poslanec ODS Boris Šťastný, který je odbornou i laickou veřejností vnímán jako přední zdravotnický expert ODS. "Hledáme takové řešení, které by dostatečně chránilo nekuřáky a současně by neškodilo podnikatelům," přiblížil na svém webu Boris Šťastný. Kromě zákazu kouření chce také prosadit zákaz vstupu mladistvých do 18 let do všech prostor, kde se kouřit smí.

Poslance ODS Borise Šťastného jste se ptali na protikuřácká opatření ptát v on-line rozhovoru. Odpovídal od 9:30 do 10:30.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se