Už od května pomáhá s programem veřejnoprávního Radiožurnálu bývalý klíčový muž Novy Martin Ondráček. Pracuje tu na částečný úvazek. "Máme například nového pana šéfredaktora, kterého jsem pomáhal vybrat," uvedl Ondráček příklady, co se mu za tři měsíce v nové práci povedlo.

Kromě Ondáčka má Český rozhlas další tři externí poradce. Například Petra Dvořáka, někdejšího majitele rozhlasového domu City Multimedia (rádia City, Blaník a Oldie), který do ČRo nastoupil v březnu.

Dvořák a Ondráček mají na starosti celkový programový formát Radiožurnálu. Ovlivňují podobu zpravodajství, poskytování servisních informací i toho, co se bude vysílat za hudbu.

Se stanicí spolupracují i Daniel Takáč a Petr Bušta. Takáč, redaktor a moderátor České televize, je i bývalým šéfredaktorem zpravodajství televize Prima. Bušta do rozhlasu přišel ze stejné stanice jako Ondráček, působil jako editor zpravodajství TV Nova.

"Pan Takáč a pan Bušta jsou najatí na záležitosti kolem fungování editorů ve zpravodajském vysílání, protože s tím mají oba dostatečné zkušenosti," vysvětluje mluvčí ČRo Jakub Čížek, proč si stanice vybrala tyto dva poradce.

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se