Chtěla si užít týden dovolené v zahraničí, místo toho ale neustále zvedá telefon a obhajuje se. Pro státní zástupkyni Lenku Bradáčovou ne zcela typická role.

Vyjádření premiéra Petra Nečase v rozhovoru pro čtvrteční MF Dnes o tom, že měla intenzivní kontakty s Jiřím Paroubkem před rokem 2010, ji téměř zvedlo ze židle.

"Tam jsou informace z minulosti o jejích intenzivních kontaktech s Jiřím Paroubkem před rokem 2010. Nevím, zda jsou informace pravdivé, či nikoliv. Ale je skutečností, že díky tomu má u části ODS pověst... Tady je prostě zkušenost s Marií Benešovou, stranickou prokurátorkou, která jako nejvyšší státní zástupkyně perzekvovala členy ODS," vysvětluje listu předseda vlády, proč části občanských demokratů Bradáčová coby kandidátka na šéfku Vrchního státního zastupitelství v Praze vadí.

Veřejností oblíbená a profesně respektovaná žalobkyně, která nedávno dostala do vazby kvůli přijetí sedmimilionového úplatku poslance a někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha a rozkrývá korupci při rozdělování evropských peněz v Regionální radě soudržnosti Severozápad, si však Nečasova slova nenechala líbit.

"Tyhle lži mě už skutečně urážejí. Nevím, z jakých zdrojů premiér čerpá, ale s Jiřím Paroubkem jsem se potkala jednou, na základě pověření výkonné rady Unie státních zástupců a 30minutovému rozhovoru byli přítomni i oba viceprezidenti. Bavili jsme se o platech státních zástupců. Nikdy předtím ani poté jsem se s panem Paroubkem nebo jeho lidmi nesetkala," tvrdí prezidentka unie žalobců Lenka Bradáčová.

Paroubek: Sešli jsme se jednou

Její slova potvrzuje i Paroubek. "Pokud vím, s předsedkyní státních zástupců jsem se potkal jednou. Jestli to je podle premiéra Nečase intenzivní kontakt, tak to je směšné," dodává.

Podobná vyjádření se podle Bradáčové cyklicky objevují, kdykoliv je zmiňováno její jméno. "Pokaždé, když je potřeba mě pomluvit, dehonestovat, tak se tahle lež vytáhne," zlobí se žalobkyně. Premiérovo spojení své osoby s někdejší nejvyšší státní zástupkyní Marií Benešovou už vůbec nechápe.

"Myslím, že by se už konečně měl někdo podívat na práci, kterou mám za sebou. Nikdy jsem se nevrhla do nějakého hazardu. K žalobám jsem měla vždy důvod a úspěšně je dovedla do konce," říká ústecká státní zástupkyně.

Současný útok na sebe dává do souvislostí s návrhem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana jmenovat ji pražskou vrchní žalobkyní po odvolaném Vlastimilu Rampulovi.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) ji plánoval po návratu z dovolené do funkce jmenovat. Než tak učinil, byl odvolán.