Hned začátkem července začne v hlavním městě rekonstrukce několika důležitých silnic. Od neděle budou dělníci opravovat most přes Plzeňskou ulici, konkrétně úsek mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou. Řidiči tu neprojedou hned dvěma ze tří pruhů.

Už příští úterý začne i rozsáhlá rekonstrukce magistrály. Opravovat se bude téměř kilometr dlouhý úsek mezi ulicemi Vyskočilova a Hvězdova. V obou směrech bude doprava omezena jen na dva jízdní pruhy.

Když budou dělníci s opravami přibližně v polovině, přibude na magistrále ve směru do centra další omezení. Vyrostou na ní dva nové semafory. První z nich bude regulovat dopravu na úrovni stanice metra Kačerov.

Přibližně po kilometru bude následovat zúžení na dva pruhy a za Nuselským mostem bude na řidiče čekat druhý semafor. Další dva už nyní stojí v Legerově.

Zúžení magistrály je plánováno do konce srpna, se semafory se zatím počítá do října. Poté odborníci z ČVUT vyhodnotí, jestli měla jejich instalace smysl. Město se pro jejich zavedení rozhodlo proto, aby přesunulo kolony z obydlených oblastí.

Od úterý se bude opravovat i téměř dva kilometry dlouhý úsek silnice K Barrandovu. Mezi ulicemi Štěpařská a K Holyni bude možné projet jen jedním pruhem v každém směru.

Všechny červencové uzavírky by měly skončit v srpnu.

I nadále pokračují omezení na ulici Milady Horákové kvůli opravě tramvajové trati, na měsíc se navíc uzavře i Letenský tunel. Až do listopadu potrvá rekonstrukce ulice Michelská.

Uzavřena je i Patočkova z důvodu výstavby tunelu Blanka a kvůli stavbě metra A pokračují také částečná omezení na Evropské třídě.