Tenhle mač jsem prostě prohrál 1:0, říká s nadhledem zkušený kontrolor ministerstva financí Robert Šíp. I těsná porážka v duelu s ministrem Miroslavem Kalouskem však pětasedmdesátiletého úředníka přinutila k závažnému rozhodnutí: po třiceti letech z ministerstva odejde.

Nelíbí se mu, jak dopadla jeho poslední práce na Ústavním soudu: kontroloři v čele s Šípem upozornili na několik chyb v hospodaření soudu, ale jejich šéf Kalousek bez zdůvodnění výsledky prověrky zrušil. "Takové ocenění, v uvozovkách, jsem si nezasloužil. Proto jsem se rozhodl, že na ministerstvu končím," prohlásil Šíp.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se