Ministr financí Miroslav Kalousek v tichosti zrušil kontrolu, která prověřovala, jestli se na Ústavním soudu plýtvá.

Kalouskovi kontroloři například zjistili, že soud má nepořádek v provozu aut. Nesedí podle nich vzdálenosti a počty najetých kilometrů. Nebo že auta spotřebovávají moc nafty. Soudu také vytkli, že na servis aut nevypsal soutěž.

Když se ale vedení soudu ohradilo, Kalousek ustoupil. Sice potvrdil, že kontroloři odvedli dobrou práci, zároveň ale výsledky prověrky škrtl. Své podřízené neobvyklým postupem zaskočil. Zkušený úředník Robert Šíp, který kontrolu na soudu vedl, dokonce kvůli tomu z ministerstva odchází.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se