Prezident Václav Klaus cítí povinnost varovat před nebezpečím, které podle něj hrozí České republice. "Doba je neklidná. Různé zájmové skupiny se snaží, aby sociální neklid přerostl v chaos. Média jim v tom zdatně sekundují, pokud s nimi přímo nespolupracují. To se stalo hlavním nebezpečím dneška," napsal v komentáři pro sobotní vydání MF Dnes.

Důkazem jsou podle Václava Klause úniky nejrůznějších odposlechů do médií a jejich zveřejňování. Prezident tak kritikou médií reaguje na probíhající aféru kolem přetištění telefonních hovorů mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem.

Z odposlechů vyplývá, že Bém a další magistrátní úředníci se s Janouškem radili či kontrolovali dění uvnitř pražské metropole a často rozhodovali o chystaných změnách. Bavili se například o výběru šéfa pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny v Praze.

Podle prezidenta je zveřejnění takových odposlechů hra s ohněm. "Pokud vypukne, shoří v něm všichni," tvrdí prezident. Celý článek prezidenta Klause

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se