Ministr školství Josef Dobeš si ještě před svým oficiálním odchodem z vlády rýpl do Bohuslava Sobotky a dalších svých kritiků.

Šéfa opoziční ČSSD si vybral jako příklad politika, který by po odchodu z veřejného života těžko hledal uplatnění, protože se umí živit "jen ústy, neboli hubou". 

Naproti tomu sebe označil jako člověka, kterého odchod nerozhází a ve světě se neztratí.

"Já se mám kam vrátit. Pracoval jsem jako psycholog, dělal jsem i závozníka. Ale kam by se vracel třeba takový Bohuslav Sobotka?" položil Dobeš řečnickou otázku. 

Svou narážkou ministr reagoval na středeční výroky politiků včetně Sobotky. Ti se unisono shodli, že Dobešova rezignace je účelový tah a využití skvělé šance, jak z resortu pod tíhou dlouhodobé kritiky odejít. A nikoliv jako důsledek škrtů ve školství, jak to prezentuje Dobeš, který nucené úspory označil jako "drakonické".

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.