Studenti práv v Plzni jsou přesvědčeni, že jejich fakulta je stejně kvalitní jako ty ostatní, kterým nehrozí zánik.

Co říkáte na to, že ministr Dobeš přesunul rozhodnutí o plzeňských právech na pátek?

Zaskočilo nás to, ale rozumíme jeho argumentu. On si vyžádal delší čas na prostudování stanoviska, které vydala akreditační komise teprve den před tím.

Nenaštvalo vás to?

Ne. Ministrerstvo školství se nám za tu komplikaci, která vznikla studentům, kteří se chytali do Prahy omluvilo a my si myslíme, že to bude ke prospěchu věci. Je potřeba, aby to bylo opravdu kvalitně prostudované, a aby pan ministr nerozhodl o něčem, co dostal pouhý den před tím na stůl.

Chystáte se tedy do Prahy v pátek?

Jedeme v pátek, ve stejném složení, ve kterém jsme plánovali jet dnes. Pojedou dva autobusy a po vlastní ose se tam chystá spousta dalších studentů ze všech koutů republiky.

Jste pozvaní na tiskovou konferenci?

Oficiálně, jako hosté jsem pozván já a tři kolegové.

Minulý týden studenti ministra Dobeše málem vypískali, a vy na něj naopak spoléháte. Mohl byste vysvětlit váš postoj k panu ministrovi?

 

Nevím, jestli studenti plzeňské právnické fakulty pískali. Reformy vysokého školství my neodmítáme, víme, že jsou potřeba. Některé úpravy jsou bohužel nešťastné, ale domníváme se, že je potřeba spíš rozumné diskuse. Jako student jsem rád, že ty reformy vůbec někdo připravuje.

Co konkrétně vám na reformách vadí?

Podívejte se na náš případ. Na co se celou dobu snažíme upozorňovat, je nejasné postavení akreditační komise. To by měla novela změnit.

Myslíte, že se za vás ministr školství postaví?

 

My věříme, že rozhodne spravedlivě. V dané situaci se bavíme o prodloužení akreditace a pan ministr nám minulý týden řekl, že rozhodne se svým nejlepším svědomím a vědomím. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme přinejmenším stejně tak kvalitní fakulta jako ostatní právnické fakulty u nás. Nevidím důvod, proč by práva v Plzni měla skončit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist