Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula v rozhovoru pro Hospodářské noviny tvrdí,  že jeho náměstek Libor Grygárek odvádí perfektní práci.

HN: V úterý jste měl schůzku s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Řekl vám, kdo tedy byl v noci na 17. února v kanceláři vašeho náměstka Grygárka?

Ne. Mám prověrku na stupeň tajné, ale jediné, co jsem se od doktora Zemana dozvěděl, bylo, že vše bylo v souladu se zákonem.

HN: Co s tím budete dělat?

Já se s tím nemůžu spokojit. Ale můžu se jen ptát, víc nezmůžu. Vyvolává to ve mně všechno dojem, že se možná proti mně vyrábí nějaký doklad.

HN: Nemůžete oslovit policii, která složka to u vás byla?

Já hlavně ani nevím koho. Pan Grygárek byl zbaven všech spisů, byl také v pracovní neschopnosti. Navíc to datum - 17. února, kdy soud vyhlásil rozsudek o mém návratu do funkce. To všechno mě vede k podezření, že to nebyla legální povolená akce.

HN: Jak to, že jste měl záznam z té noční akce po pěti dnech, kdy se odehrála? Záznam se má po třech dnech automaticky smazat.

Nevím, když se systém zaváděl, byl požadavek na firmu, aby to bylo na tři dny - tedy v souladu se zákonem. Když jsem dostal stížnost od doktora Grygárka a následně jsem si pustil záznamy, tak nejzazší termín se mi ukázal právě tento den. Já se v technice nevyznám. Asi byl na harddisku nějaký zbytek místa.

HN: Kterým momentem ten záznam začínal?

Malinko předtím, než vešli do kanceláře doktora Grygárka. Věděl jsem, že to je staršího data, ale dokladovalo to možná trestnou činnost. To jsem měl raději říct: Neviděl jsem to? Nebo to smazat? To ne.

HN: Náměstku Grygárkovi jste obnovil funkci, z níž ho chtěl dostat váš předchůdce. Řeknete mu také, aby si přestal volat s podnikatelem Romanem Janouškem, jak se ukázalo z výpisu jeho mobilu?

Já si s ním o tom určitě promluvím. Stanislav Mečl dal návrh na Grygárkovo odvolání až po třech měsících ve funkci. A i když nemusel, tak jej odůvodnil. První důvod byl, že se oba nesnáší. Tento důvod u mě nehrozí. Další důvod se týkal právě pana podnikatele Janouška. Panu Grygárkovi bylo vytýkáno, že se nevyloučil jako podjatý ve věci pana Janouška v rámci žádosti o právní pomoc ze Švýcarska, kde měl mít pan Janoušek nějaké zadržené finanční prostředky. Doktor Grygárek mi přitom jen předal informaci, že právní pomoc byla vyřízena.

HN: Takže jeho důvěryhodnost kontakt s Roman Janouškem podle vás nepoškodil.

Počkejte, ale kdo je to Roman Janoušek? Já nevím, já ho neznám. Co to je za osobu? To je nějaký lucifer? Nebo je to nějaká osoba odsouzená za několikeré trestné činy? Já jen vím, že má nálepky lobbista, podnikatel, mafián, ale kdo to ve skutečnosti je? Doložte mi, že spáchal trestný čin a že se doktor Grygárek schází se zločincem!

Justice: Muž proti muži - čtěte ZDE

HN: Roman Janoušek má tedy podle vás jen negativní mediální nálepku. Stejně jako vy.

Doktor Grygárek dělá perfektní profesionální práci. Soudci vrchního soudu říkají: Není nad Grygárka. Ten člověk chodí vždy připraven, argumentuje věcně a jeho návrhy zvoní. Co se týče jeho mimopracovního života, tam nejsem schopen ovlivnit, co dělá nebo nedělá, s kým se schází.

Já jsem se třeba sešel s panem ministrem obrany Vondrou, protože jsme řešili armádní zakázky. A teď mě bude někdo obviňovat, že jsem se sešel s Vondrou, protože je podezřelý v Promopru (podezření ze stamilionového tunelu při českém předsednictví EU, pozn. red.)? Tohle se holt vnímá tak, jak se to komu hodí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist