Hokejový brankář Tomáš Vokoun vychytal v pátečním utkání NHL důležité vítězství Washingtonu 2:1 na ledě Floridy.

Český gólman si připsal 22 zákroků a Capitals snížili ztrátu na svého soupeře v čele tabulky Jihovýchodní divize na rozdíl dvou bodů.

Vokoun tak uspěl i v třetím souboji proti bývalým spoluhráčům. V předchozích dvou zápasech ve Washingtonu vychytal čisté konto, nyní se poprvé představil na ledě Panterů, kde strávil uplynulé čtyři sezony. A vedl si opět skvěle.

Z 23 střel Vokouna překonal pouze krajan Tomáš Fleischmann, který ve 20. minutě svým 19. gólem v sezoně dostal domácí do vedení 1:0.

Capitals otočili skóre ve třetím dějství, když ve 45. minutě v přesilovce vyrovnal Alexander Ovečkin a o devět minut později rozhodl o jejich vítězství Alexander Sjomin.

Capitals díky výhře přerušili sérii tří porážek a udrželi si deváté místo v Západní konferenci, kde ztrácí bod na osmé Toronto. O další bod zpět zůstává Winnipeg, jenž i díky 31 zásahům Ondřeje Pavelce porazil obhájce Stanley Cupu z Bostonu 4:2.

Sedmé vítězství z posledních devíti zápasů vybojovali hokejisté New Jersey, kteří udolali Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil ve třetí sérii český útočník Patrik Eliáš.

Výsledky NHL:

New Jersey - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 22. Henrique, 31. Ponikarovskij, rozhodující sam. nájezd Eliáš - 37. Perry, 38. Brookbank. Střely na branku: 27:38. Diváci: 15 312.

Carolina - San Jose 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 8. Skinner, 11. Faulk (Tlustý), 52. J. Jokinen - 42. Boyle, 44. Burns. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18 680.

Buffalo - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 5. Regehr, 16. Myers, 52. Ennis - 12. T. Kaberle, 20. Gomez, 32. Campoli, rozhodující sam. nájezd Pacioretty. Střely na branku: 30:19. Diváci: 18 690.

Edmonton - Colorado 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 35. Jones - 20. Johnson, 24. Olver, 30. Landeskog. Střely na branku: 27:23. Diváci: 16 839.

Detroit - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 13. Franzén, 60. Dacjuk - 35. Spaling. Střely na branku: 31:21. Diváci: 20 066.

Winnipeg - Boston 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 45. a 47. Little, 22. Burmistrov, 36. Wheeler - 27. Caron, 41. Krejčí. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15 004.

Florida - Washington 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 20. Fleischmann - 45. Ovečkin, 54. Sjomin. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17 779.